Спеціалізовані групи 15.05.2020

Дитина в соціумі+ Малювання

Мета: Закріпити ознаки весни, особливості дерев навесні. Зображати на аркуші паперу кілька предметів пов’язаних одним змістом. Правильно розташовувати дерева на аркуші. Правильно вибирати колір фарби , малювати   дерева різної величини .

Хід заняття.

Діти, скажіть  яка у нас зараз пора року? Весна! Правильно весна!

Коли приходить весна все навколо прокидається і оживає. Весні нарешті вдалося перемогти зиму, і вона впевнено вступає в свої права. Зараз сама середина весни. Як називається другий весняний місяць? Квітень! А зараз який місяць?

Які прикмети весни ви знаєте?(Відповіді дітей)

Нещодавно ми з вами малювали квіти .Давайте згадаємо, як вони називаються? Кульбабки

Оживає не тільки земля, а й дерева. На деревах з’являються бруньки, а що з’являється з них?(Листя)

А деякі дерева ще й цвітуть . Які це дерева?

Бузок, черемха, плодові дерева.

Діти, якого кольори   листочки на деревах?Зеленого

А, якого кольору квіти на яблуні ?

Білі та рожеві.Правильно!   А давайте намалюємо дерева з  листочками  і квітами   .

Малювання

Гімнастика для очей

Ми будемо малювати дерева на блакитному фоні за допомогою нашої чарівної палички-трубочки. Спочатку ми візьмемо ложечкою фарбу і зробимо пляму на тому місці, де буде починатися стовбур дерева. Потім трубочкою починаємо роздувати плямуне зачіпаючи нею ні фарбу, ні папір. Лист можна повертати створюючи стовбур.

Далі малюємо пензлем  листочки, але малюнок із зображенням стовбура, повинен просохнути. А пальчиком намалюємо білі квіти.

Що потрібно зробити, щоб малюнок був красивим?

– Потрібно сильно постаратися і виконати малюнок з любов’ю.