Діти на карантині: як правильно пережити вимушені канікули вдома.

Мільйони дитячих садків по всьому світу закрилися через спалах нового коронавірусу. Карантин, який оголосили по всій Україні, значно ускладнив життя батькам. Одна справа – розважати їх у вихідні. Інша – сім днів на тиждень. Пропоную ідеї, як поєднати роботу вдома з піклуванням про дітей.

Насамперед важливо дитині пояснити, що відбувається і  чому. Наприклад: «Зараз багато людей у різних країнах захворіли. Аби люди менше хворіли, особливо, аби не хворіли діти – прийняли рішення закрити на деякий час садочки та продовжити навчання вдома. Ми будемо вдома і придумаємо, чим займатися цими днями».

Найголовніше! Аби уникнути хаотичних клопотів та стуктурувати день, складіть чіткий розпорядок дня для дитини.

Діти звикли дотримуватися певного розкладу в дитсадку, тому візьміть ручку, папір і розпишіть план на час перебування вдома. Мета його полягає в тому, щоб дитина була постійно зайнята  і сама знала, як буде минати її день.

Беріть за основу розпорядок дня дитячого садочка, оскільки він для дитини найбільш звичний. Розбийте день на невеликі проміжки часу. Наприклад:

• Сніданок
  • Ранкова прогулянка
  • Навчання
  • Руханка
  • Обід
  • Ігри, заняття творчістю
  • Вечеря
  • Час для гаджетів, спілкування з друзями через відеочати
  • Читання
  • Підготовка до сну

Чи безпечно гуляти з дитиною в умовах карантину?

На дитячі майданчики приводити дитину гратися не можна! Краще гуляти на власній приватній території (якщо ви живете в будинку), в парку або в лісі тоді, коли там небагато відвідувачів. Наприклад, влаштовувати ранкові прогулянки, коли ще більшість людей вдома.

Навчання

Підтримуйте зв’язок з вихователями.

Ресурсами в онлайн-навчанні є сайт закладу та група дистанційного навчання у Viber

Фізичні вправи дуже важливі

Психологи рекомендують сім’ям щодня виділяти час на фізичні вправи, використовуючи онлайн-відео, музику чи рухливі ігри. Це додасть бадьорості, енергії і зміцнить імунітет дитини. Батькам також в умовах карантину і роботи вдома це вкрай рекомендовано!

Ігри та творчість

Дозволяйте дитині обирати самій заняття та ігри. Цікавтеся, що вона хотіла б сьогодні зробити і які плани має на тиждень. Важливо прислухатись до дитини та її бажань.

Що більше дитина грається, то краще вона вчиться гратися. Гра – це завжди і розвиток, і терапія, і адаптація. У цьому батькам допоможуть LEGO, пазли, конструктори, набори для малювання (фарби, олівці, фломастери, розмальовки, альбоми та скетчбуки), ліпка, орігамі, рукоділля, аплікації, набори для творчости.

Для малювання також можна знайти кілька непотрібних матеріалів і дозволити дитині їх розфарбувати. Планувати активності варто з урахуванням інтересів дитини, адже для кожного віку вони свої.

7 активностей для дітей, якими вони можуть займатися самостійно

• малювання долонями
  • викладання малюнків нитками
  • малювання зубною щіткою
  • аплікації (з вже вирізаних елементів)
  • намалювати лист своїм друзям

7 активностей для дітей, які можна виконувати разом з батьками

• взяти одне в одного інтерв’ю,
  • розібрати гардероб та влаштувати показ мод
  • подивитися пізнавальний фільм
  • скласти пазл
  • приготувати улюблену страву або десерт

Вирішення головоломок, ребусів, складання пазлів, гра в настільні ігри вимагають сфокусованости та заціквлености. Такі заняття об’єднують усіх членів родини та можуть бути чудовим способом провести час усім разом під час карантину.

Якщо діти ходять на гуртки, займаються спортом, заохочуйте продовжувати тренування вдома. Виділіть для цього окремий час: нехай діти танцюють, співають, відпрацьовують прийоми, вчать нові слова іноземною мовою тощо.

Час для гаджетів

Щодо гаджетів, то тут батькам варто суворо контролювати екранний час дитини. Щодня виділяйте конкретний час, коли діти можуть використовувати свої гаджети: грати в ігри, дивитися мультфільми тощо.

Читання

Після роботи психологи радять батьками читати книги вголос дітям перед сном. Інтерактивне читання з дітьми дуже корисне для навчання мови та грамотности, розвитку уяви. Батьки повинні заохочувати своїх дітей говорити про сюжет, свої відчуття, обговорювати героїв.

Ваша здатність мотивувати дитину до навчання стане одним з найважливіших аспектів протягом наступних днів та тижнів, особливо поки ще не зрозуміло, як довго садочки можуть залишатися закритими. Використовуйте час карантину для того, щоб провести більше часу з дітьми!