Історія закладу

Садочок «Райдужний» – сучасний дошкільний заклад, в якому зростають маленькі громадяни. Зростають здоровими, розумними, працьовитими і щасливими. І хто бодай раз побував тут, відчув тепло, затишок – неначе потрапив у Країну Дитинства – світ добра, злагоди й щирої радості.

Розповідаючи історію становлення дитсадочка перша завідуюча Литвинова Ольга Петрівна поділилася спогадами: «В грудні 1981 року мене запросили на нараду, яку проводив директор Конотопського потяго-ремонтного заводу Поляков Олександр Васильович, де запропонували посаду завідуючої дошкільного закладу на 280 місць, який будувався по вул. Б. хмельницького, 53 в період реконструкції заводу.

3 березня 1982 року був виданий наказ на моє призначення. Почалася робота по придбанню обладнання для дошкільного закладу. 90-ті були нелегкими роками. Було дуже складно придбати меблі, м’який інвентар, посуд, іграшки: цього було обмаль на торгівельних базах. Покривала на дитячі ліжка шили в Конотопському Будинку побуту, штори на вікна купували в місті Суми, в майстерні, яка обслуговувала місцеві театри.

В цей час йшли останні будівельні роботи в дитячому садку. Директор заводу Поляков О.В. проводив наради з керівниками цехів, відділів тут, на будівельному майданчику. Це була народна будівля.

За кожною груповою кімнатою були закріплені цехи, відділи заводу. Робітники встановлювали технологічне обладнання (плити на харчоблоці, холодильні шафи, пральні машини, стелажі, фізкультурне обладнання та інше).

В квітні 1982 року розпочали роботи по обладнанню території дошкільного закладу. Після трудової зміни батьки майбутніх вихованців дитсадка допомагали в упорядкуванні майданчиків: висаджували кущі бузку, дерева, встановлювали фізкультурне обладнання на спортмайданчику, ігрове обладнання, тіньові навіси.

Було вирішено відкрити п’ять вікових груп, згідно штатного розпису були прийняті на роботу перші працівники. Всі разом й дали назву новому садочку – «Райдужний».

17 червня 1982 року дошкільний заклад №30 «Райдужний» був відкритий.

Перші вихованці зайшли у світлі , просторі групові кімнати, які з любов’ю підготували для них вихователі. На відкритті садочка були присутні від адміністрації заводу КВРЗ начальник відділу капітального будівництва Янін В.В., Забіяка М.М., інспектор по дошкільному вихованню Конотопського відділу залізниці Міхєєва З.С., заступник голови профкому заводу ВРЗ Корольов М.М., завідуюча яслами-садком №2 Черняк К.С., завідуюча дитсадком №34 Ковригіна А.С., батьки майбутніх вихованців, працівники заводу.

З першого вересня 1982 року в ДНЗ вже вісім груп. В цей час в дошкільний заклад була прийнята Кузько В.В. на посаду методиста. До 1 січня 1993 року працювало вже 12 груп: 5 груп для дітей раннього віку, 7 груп для дітей дошкільного віку.

Педагогічний колектив складався з молодих спеціалістів-випускників Лебединського, Путивльського, Прилуцького педучилищ, тому треба було вчити молодих педагогів працювати з дітьми. Багато уваги молоді приділяла методист Кузько Валентина Василівна. Вона вміло передавала свій досвід, вчила тому, що вміла сама: естетичному оформленню, вишивці, виготовленню естампів з природнього матеріалу. Під керівництвом Валентини Василівни вихователі виготовляли дидактичний матеріал. З вихователями проводились консультації, семінари-практикуми, круглі столи, бесіди, відкриті заняття.

Весь колектив багато працював по благоустрою території. Проводились конкурси: «Осінній букет», «Зимовий пейзаж». Обладнали українську світлицю, два фізкультурні зали. Переможців за традицією нагороджували бібліотечкою з методичної та художньої літератури.

В 1987 році в ДНЗ «Райдужний» було відкрито 2 групи для дітей з вадами зору. З вихователями та тифлопедагогами їздили в дитячі садки м.Києва та м.Суми, де були подібні групи, та переймали досвід роботи. За ці роки випустили до школи зі спеціалізованих груп понад 160 дітей з покращенням зору.

В 1987 році було обладнано ортоптичний кабінет. Вся робота тифлопедагогів проводиться під керівництвом лікаря-офтальмолога Кобилякової Оксани Миколаївни.

В 1985 році колектив ДНЗ №30 нагороджений перехідним червоним прапором, як переможець соціалістичного змагання Південно-Західної залізниці.

Після відходу на пенсію за вислугою років завідуючої Литвинової О.П. та методиста Кузько В.В. з 01.06.1997 року колектив «Райдужного» очолили завідуюча Козіна Тетяна Миколаївна та вихователь-методист Сахнюк Тетяна Вікторівна.

З 20.03.2000року на базі садочка починають працювати міжнародні проекти, метою яких є створення груп для дітей з малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей. Дві групи функціонують за повним фінансуванням благодійного фонду «Відень» (директор Шут Світлана Андріївна), а також на базі садочка є група продовженого дня. Реабілітаційний центр розрахований на 60 дітей.

У групових приміщеннях було зроблено поточний ремонт. Діти з задоволенням прийшли у просторі, свіжі кімнати, де на них чекали досвідчені добрі вихователі. Повне перебування дітей у Центрі забезпечував БФ «Відень»: чотириразове повноцінне харчування, фрукти, соки та навчально-виховна діяльність.

З проханням зачислити до Центру звертались не тільки жителі Конотопа, а і ближніх сіл. І тоді, у 2005 році, було відкрито групу цілодобового перебування дітей у дошкільному закладі. Тут діти отримують калорійну вечерю та фрукти. У вечірні часи можуть подивитися дитячі передачі по телевізору, мультиплікаційні фільми, послухати казку нічної няні.

З 02.01.2001 року всі дошкільні заклади ст.Конотоп Південно-Західної залізниці були передані до комунальної власності територіальної громади міста. У зв’язку з цим змінилася нумерація закладу: з №30 на №12.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *