Музика в житті дитини
Музика, як вид мистецтва повинна увійти в життя дитини якомога раніше. І батьки мають право запитати: невже не рано? На це питання можна відповісти так: ні не рано, а може трішечки пізно. Ще до народження дитина сприймає не тільки голос матері, але і деякі звуки ззовні. Слуховий аналізатор дитини починає формуватися одним із перших. Для дітей раннього віку інтонаційна виразність музики, близька до інотонації голоса людини і має велике значення. Вона благодійно діє на настрій дитини, викликає почуття задоволенням. Постійні позитивні реакції на музику впливають на формування емоційної сфери дитини.
Сприйняття дитиною музики підвищує формування більшості процесів в організмі, а особливо позитивно впливає на психіку. Музичні здібності у дитини можуть виявлятися дуже рано, а їх відсутність не можна вважати дійсним. Тількіи ваша турбота про залучення дитини до музики зможуть закласти в дитині „ядро” музичності. Для цього наберіться терпіння. На першому етапі вам потрібно 3-5 хвилин.
Нагадую про те, що ваша задача вчити дитину уважно слухати музику, розвивати у неї співучі навички і вміння ритмічно рухатись під музику. Але більшість батьків такої освіти не мають, це і не обов׳язково. Достатньо вміти чисто співати, правильно інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні вправи.
Не обов׳язково повторювати репертуар, з яким дитину ознайомлюють в дитячому садку. На домашніх муз – заняттях ви маєте можливість знайомити дітей з тими музичними творами, які відомі вам, але вони повинні бути зрозумілими дітям. Дитина емоційно сприймає голос і рухи батьків, і із задоволенням повторює їх. Якщо в занятті з дитиною ви будете використовувати музичні інструменти (якщо вони є, це можуть бути бубон, барабан, трикутник тощо) це тільки збагатить уяву дитини про звукову палітру музики.
Всі батьки мріють розпізнати в своїй дитині хоча б маленький паросток майбутньої талановитої особи. Крім того, ви, мабуть, хотіли б бачити свою дитину доброю, чуйною, яка розуміє і цінує красу оточеного світу. Ці прекрасні людські почуття можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого раннього дитинства.