Не талановитих дітей не буває

Талант – це вроджені якості, особливі природні здібності. Обдарований – те саме, що й талановитий. Здібності – природна обдарованість, талановитість. Геній – вища творча здатність.

Дослідниками психології і педагогіки вже не раз було доведено, чим молодша людина, тим вона універсальна за своїми можливостями. Маленька дитина, з одного боку, ще  може все. Вона не розвинула одні сторони своєї психіки, одні групи здібностей за рахунок інших і не поставила собі кордону з власних досягнень, як це буває з нами, дорослими. Зрозуміло, що в просторі і часі одного людського життя, ніхто не може «стати всім», але в сприятливих умовах багато дітей можуть успішно проявити себе в різних видах творчості. Для дитячого віку характерна креативність – прагнення до творчості.

Природа щедра нагородила людину. Вона дала їй все для того, щоб бачити, відчувати навколишній світ. Вона дозволила їй почути все різноманіття існуючих навколо звуків. прислухаючись до власного голосу, голосів птахів і тварин, таємничого шелесту лісу і завиванню вітру, дитина вчиться розрізняти інтонацію, висоту та тривалість звуків. З необхідності та вміння чути народжувалася музикальність.

Дуже часто ми чуємо: «Мабуть, моя дитина пішла в батька, в неї зовсім немає музичного слуху». Досить поширена формула визначення причини відсутності здібностей у сина чи доньки. Однак насправді все інакше. Якби походження було визначальним чинником у формуванні здібностей, то тоді б діти, покоління за поколінням, успадковували професії батьків. Але життя набагато цікавіше і не такі вже й рідкісні випадки, коли дитина вченого стає музикантом, а лікаря – письменником. І пояснюється це оточенням, в якому росте малюк, його власним досвідом, які визначають в майбутньому і здібності, і характер людини. І якщо син музиканта вибирає ту ж професію, що й його батько, то причина насамперед у тому, що виховувся він в атмосфері музики, з перших днів появи на світ він був занурений у світ чарівних звуків.

Одже, кожен від природи музикальний. Оточуюче середовище виховує і живить особистість. Якщо для музичного розвитку дитини з самого народження створюються необхідні умови, то це великий товчок для формування її музикальності.

    Тому запам’ятайте, не талановитих дітей не буває!       

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *