Сімейні традиції як складова психологічного здоров’я сім’ї

         Сім’я та сімейні традиції – це основа вихованні дітей. Адже саме в сім’ї дитина засвоює перший досвід взаємодії з людьми, осягає багатогранність людських відносин, розвивається духовно, морально, розумово і фізично. У кожній хаті є свій набір певних правил і звичок, які виконуються на автоматі. Сімейні традиції та звичаї допомагають нормально взаємодіяти з суспільством, роблять згуртованої сім’ю, зміцнюють родинні зв’язки, покращують взаєморозуміння і зменшують кількість сварок. У сімейних колах, де існують і дотримуються традиції сімейного виховання, діти прислухаються до думки батьків, а батьки виявляють увагу до проблем дітей і допомагають їм справлятися з ними.

ОСНОВНІ ВИДИ СІМЕЙНИХ ТРАДИЦІЙ

  1. Сімейні свята і традиції, присвячені їм. Наприклад, день народження, який часто стає першою значною подією у долі дитини. Подарунки, спеціальна підготовка, святкові страви виділяють такий день серед інших і дозволяють відчути значимість події імениннику, вчить приймати гостей. Сюди відноситься і святкування загальнонародних свят, що об’єднує людей в діапазоні країни, світу.
  2. Загальні ігри з дітьми. Так батьки подають приклад дитині, знайомлять з різними заняттями, навчають її різноманітним навичкам.
  3. Збори всієї родини. Наприклад, для того, щоб розібратися в справах, намітити подальші плани на конкретний термін, обговорити бюджет і витрати сімейства. Це дає можливість дитині мати уявлення про сімейні події, нести відповідальність, брати участь у вирішенні сімейних питань.
  4. Традиції гостинності, спільні обіди всіх членів сім’ї. Хлібосольство вважається також національною традицією, яка об’єднує сім’ї, і зміцнює зв’язки з друзями.
  5. Святкування значних подій в сім’ї: ювілеїв, успіхів і досягнень домочадців.
  6. Традиції покарання і заохочення. Це стимулює дитину контролювати свої дії. Однак зайва строгість правил обмежують свободу дитини, перевантажують її психіку. Не слід вводити правила, які ускладнюють життя.
  7. Казки перед сном.
  8. Побажання спокійної ночі, доброго ранку, поцілунок на ніч. Такі взаємозв’язки важливі навіть з подорослішим чадом. Адже від браку турботи і ласки діти виростають нечутливими і черствими.
  9. Поїздки, прогулянки всією сім’єю, походи в музей, театр – розвивають духовні почуття дитини.

       Багато звичаїв сім’я може прийняти і з православних сімейних традицій – це молитва перед їжею і перед сном, читання Біблії, відвідування церкви, дотримання постів, хрещення дітей, святкування православних свят.

НЕЗВИЧАЙНІ СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ

  1. Прапор, повішений на вікні, в Данії сигналізує про те, тут хтось відзначає день народження.
  2. У Кореї, щоб показати господарям будинку, що їжа смачна, і застілля хороше, потрібно дуже голосно плямкати.
  3. Цікава сімейна традиція існує в Ірландії, там, на Новий рік двері будинків залишають відкритими і бажаючі можуть зайти в будь-які двері і її приймуть як рідного: посадять за стіл і пригостять вечерею. Наступний день вже відзначають зі знайомими та друзями.

        Введіть свої сімейні традиції та звичаї, щоб у вашому будинку була особлива неповторна атмосфера і затишок, щоб для всіх домочадців будинок став своєю фортецею.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *