12 способів створити міцні відносини між братами і сестрами

Не забувайте, що позитивним вважається навіть проста усмішка, тобто необов’язково побиватися і вишукувати великі і яскраві позитивні події. У будь-якому випадку, ви можете просто взяти це за основу і прагнути створювати стільки приємних спільних моментів у відносинах дітей, скільки особисто вам під силу.

1. Зверніть увагу, в яких випадках діти грають разом. І використовуйте це.

Дослідження показали, що діти краще контактують під час ігор, які цікаві кожному з них. Знаючи захоплення кожного, ви самі можете запропонувати варіант, який підійде обом. Наприклад, якщо одна хоче грати в магазин, а друга хоче грати в космонавтів, то чому б не пограти в магазин на Місяці?

2. Не переривайте приємну гру.

Всі ви знаєте приказку “Не буди сплячу дитину”, так ось тут те ж саме. Якщо діти грають разом із задоволенням, не втручайтеся, дайте їм насолодитися спільної грою.

3. Використовуйте гормон радості для зміцнення відносин.

Сміятися. Гуляти. Танцювати. Співати. Дуріти. Включайте в ваш день стільки заряджаючих занять, скільки це можливо.

4. Створіть “спеціальний час” для спілкування дітей.

Виділіть 10 хвилин протягом кожного дня на спілкування дітей один з одним. Це особливо допомагає у випадках, коли у дітей велика різниця у віці, або одна менше зацікавлена в спільних іграх, ніж друга. Ідея в тому, що це стає ритуалом, частиною розпорядку дня, формується звичка.

5. Якщо у дітей поганий настрій, запропонуйте зайнятися чимось, що вони обидві люблять.

Наприклад, спекти печиво або потанцювати.
Швидше за все, досвід спільного поліпшення настрою допомагає побачити, що брат / сестра можуть бути тією людиною, з ким легше справлятися з труднощами.

6. Додайте в ритуал укладання спати слова “На добраніч” і “Я люблю тебе”, які брати / сестри говорять один одному.

У деяких сім’ях старші діти також читають книжку на ніч молодшим, що допомагає зміцнити відносини.

7. Підтримуйте дітей в турботі один про одного.

Якщо один з дітей поранився / вдарився / і т.д., нехай всі члени сім’ї залишать свої ігри і нададуть йї увагу. Якщо бачите, що діти готові підтримати один одного, дайте цьому розвинутися. Попросіть іншу дитину принести лід або пов’язку, або навіть запропонуйте допомогти вам з обробкою рани, наприклад. Залучайте всіх дітей до процесу, навіть того, хто можливо став причиною неприємності. Таким чином вона буде відчувати себе не тим, хто шкодить, а тим, хто здатний на допомогу і підтримку.

8. Замість поділу дітей знаходьте можливість для їх об’єднання.

“Ви можете допомогти один одному зібратися, щоб ви обоє були готові до виходу о 8 годині? Тоді у нас буде час піти до парку довгою дорогою і знову подивитися на бульдозери на будівництві. Так? Круто, ви команда! “

9. Впроваджуйте ідею об’єднання дітей в команду за допомогою сімейних справ, в яких вони зможуть діяти разом.

Наприклад, видайте їм величезний аркуш паперу, щоб вони могли малювати на ньому разом. І попросіть написати спільний лист для бабусі.
Або запропонуйте “полювання за предметами”, але таким чином, щоб діти збирали речі разом, а не змагалися один з одним.
А коли дурієте, грайте командою дітей проти команди батьків.

10. Доручіть дітям завдання, за яке вони обидва будуть відповідальні.

Як варіант, вони можуть разом помити вашу машину і заробити гроші, які ви віддали б за мийку. Або, наприклад, вони можуть придумати відпочинок для всієї родини. Загалом, дайте їм можливість щось робити разом, втручаючись тільки при дійсній необхідності.

11. Створіть сімейний журнал доброти.

Зробіть журнал в будь-якому зручному для вас вигляді, попросіть дітей прикрасити його. Напишіть на ньому “Наш сімейний журнал доброти”. Почати його можна з будь-якої надихаючої цитати на тему доброти. Після цього звертайте увагу на прояв доброти між дітьми і записуйте їх в журнал, відзначаючи дату.
Важливо проговорювати, що доброта робить щасливішими не тільки того, хто її отримує, а й того, хто нею ділиться.

Поступово діти самі почнуть звертати увагу на добрі вчинки і просити батьків записати їх в журнал.

12. Допомагайте дітям впоратися з проблемою, не звинувачуючи нікого з них.

Конфлікт це нормальна частина людських відносин. І звичайно, періодично ваші діти будуть битися. Наше завдання, як батьків, не приймати чиюсь сторону. Це допоможе знизити рівень суперництва між дітьми. Замість цього навчайте дітей іншим способам виходу з конфлікту, таким як слухання, вираження своїх потреб без нападу на іншого і пошуку рішення, яке влаштує обидві сторони.
Основне, чим ви можете допомогти своїм дітям налагодити відносини – це створити власний міцний зв’язок з кожним з них. Щоб кожна дитина знала, що її відносини з вами не залежать від брата / сестри, скільки б уваги вони не отримували, тому що у неї вашої духовної любові надлишок.