Психологічна самодопомога під час війни

З кожним днем війни ми усвідомлюємо, що наша боротьба може бути тривалою та нелегкою. І це сигнал для того, щоб зібрати під рукою корисні поради для регулювання свого психологічного стану.
👉 «Нормалізуйте» свій стан, але спостерігайте за радикальними проявами.
Не варто себе засуджувати за речі, які ви не здатні прийняти або зробити. Ми такі, якими ми є, і кожен з нас рухається у своєму темпі та по-своєму реагує на ті чи інші події. Пам’ятайте: немає неправильної реакції на ненормальні події. Якщо ж ви розумієте, що застрягли у певних радикальних площинах – вам складно мислити оптимістично чи підтримувати здорове спілкування – варто звернути на це увагу.
👉 Обирайте «стратегію виживання», але будьте готовими до змін.
Добре, коли у вас є чіткий план дій, але треба бути готовим, що у будь-який план дій можуть вноситися корективи в залежності від обставин. Бути на 100% впевненим у тому, що буде завтра, ми зараз не можемо. Тож намагайтеся планувати, але розвивайте свою толерантність до невизначеності та змін, щоб уникнути зайвої тривоги.
👉 Робіть те, що можливо, але не беріть всю відповідальність на себе.
Ми не можемо бути відповідальними за хід війни й за все, що відбувається в країні. Але ми можемо окреслити ту зону відповідальності, на яку в нас буде вистачати ресурсу. Іноді достатньо брати відповідальність просто за себе. Якщо сил є більше, то можна брати відповідальність за свою родину чи за її межами.
Війна – це страх та біль, але навіть зараз є місце для любові та підтримки. Помічайте їх, запам’ятовуйте та зберігайте оптимізм. Разом ми сильні.
📌 Якщо ж відчуваєте, що ваш психологічний стан погіршився, не зволікайте – зверніться з допомогою. За посиланням ви знайдете контакти безкоштовної фахової підтримки: https://bit.ly/38l14Mj

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *