З кожним днем війни ми усвідомлюємо, що наша боротьба може бути тривалою та нелегкою. І це сигнал для того, щоб зібрати під рукою корисні поради для регулювання свого психологічного стану.
«Нормалізуйте» свій стан, але спостерігайте за радикальними проявами.
Не варто себе засуджувати за речі, які ви не здатні прийняти або зробити. Ми такі, якими ми є, і кожен з нас рухається у своєму темпі та по-своєму реагує на ті чи інші події. Пам’ятайте: немає неправильної реакції на ненормальні події. Якщо ж ви розумієте, що застрягли у певних радикальних площинах – вам складно мислити оптимістично чи підтримувати здорове спілкування – варто звернути на це увагу.
Обирайте «стратегію виживання», але будьте готовими до змін.
Добре, коли у вас є чіткий план дій, але треба бути готовим, що у будь-який план дій можуть вноситися корективи в залежності від обставин. Бути на 100% впевненим у тому, що буде завтра, ми зараз не можемо. Тож намагайтеся планувати, але розвивайте свою толерантність до невизначеності та змін, щоб уникнути зайвої тривоги.
Робіть те, що можливо, але не беріть всю відповідальність на себе.
Ми не можемо бути відповідальними за хід війни й за все, що відбувається в країні. Але ми можемо окреслити ту зону відповідальності, на яку в нас буде вистачати ресурсу. Іноді достатньо брати відповідальність просто за себе. Якщо сил є більше, то можна брати відповідальність за свою родину чи за її межами.
Війна – це страх та біль, але навіть зараз є місце для любові та підтримки. Помічайте їх, запам’ятовуйте та зберігайте оптимізм. Разом ми сильні.
Якщо ж відчуваєте, що ваш психологічний стан погіршився, не зволікайте – зверніться з допомогою. За посиланням ви знайдете контакти безкоштовної фахової підтримки: https://bit.ly/38l14Mj