Середні групи 28.05.2020

Сенсорно пізнавальний розвиток

Тема. Цифри 1-5. Суміжні числа. Дні тижня.

Мета: вправляти в умінні використовувати знання про цифри 1-5, при встановленні відповідності між цифрою і числом. Закріпити знання назв днів тижня.

Дидактична гра «Скільки нас?»

Дорослий показує картки птахів. Дитина лічить їх і повинна покласти біля кожної пташки відповідну цифру.

Дидактична гра «Який наступний день?»

Дорослий просить назвати і згадати дні тижня.

Згодом запитує що після вівторка, а після п’ятниці? Скільки робочих днів тижня? Скільки вихідних?

Мовлення дитини

Тема. Дбаю про здоровя.

Мета: узагальнити і систематизувати знання дітей про різні види спорту, професій пов’язаних з ним.

Вікторина «Що де?»

Запитання;:

• Для чого людям необхідно займатися спортом?
  • Як ви розумієте вислів: _У здоровому тілі здоровий дух? Які ще прислів’я і приказки ви знаєте про здоров’я.
  • Що трапиться якщо люди перестануть вмиватися?
  • Для чого людям причісуватись декілька раз на день?

Дидактична гра «Що для чого потрібно?»

Дорослий показує картки спортивних іграшок діти називають і дають відповідь що для чого потрібно і значення цих предметів.

Дидактична гра «Так чи ні?»

На картках зображена ситуація що шкодить здоров’ю, що ні діти обгрунтовують свою думку

Дитина у природному довкіллі

Дидактична гра «Щоб хвороба відступила»

Дитині пропонують завершити речення дібравши правильну кінцівку.

– Під час хвороби апетиту не має але ( їсти потрібно)

– Хоча ліки часто бувають не приємними навіть гіркими але (їх слід обов’язково вживати)

– Коли я хворію хочеться капризувати але (краще стриматися від вередування і бути мужнім)

Дидактична гра «Поясніть ляльці»