Соціальна Б група 26.05.2020
Дитина в соціумі + мовлення
Тема: Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати.
Мета: Навчати дітей дбати про своє здоров’я, турботливо ставитися до свого тіла та організму. Прищеплювати культурно – гігієнічні навички. Закріплювати знання дітей про те що найбільше багатство людини – здоров’я.
Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, пізнавальну активність.
Виховувати у дітей корисні звички, які допоможуть прищеплювати інтерес до здорового способу життя .
Матеріал: Сонечко, чарівний мішечок з предметами гігієни, мнемотаблиця «Вода – чарівниця», мнемозагадка «Про воду».
Хід заняття:
Доброго ранку!
Доброго дня!
Бажаємо усім ми
Здоров’я й добра
Дорослий:
Що ми побажали усім?
Здоров’я і добра.
Дорослий:
Що таке добро?
Відповідь дитини:
це коли люди допомагають один одному;
роблять добрі справи;
діляться іграшками…
Дорослий:
Що подумали , коли почули слово здоров’я?
Гра «Асоціація до слова здоров’я»
Дорослий пропонує дитині пояснити з чим асоціюється слово «Здоров’я»
Наприклад:
- здорова їжа;
- загартування;
- режим дня;
- чистота нашого тіла;
- фізкультхвилинки;
- зарядка;
- вживання вітамінів;
- сон і відпочинок….
Д. вправа «Назви прислів’я»
(Дитина розповідає прислів’я)
Наприклад:
-Веселий сміх – це здоров’я;
-Здорова родина – здорова дитина ;
-Найбільше багатство – здоров’я.
– Сонце, вода, повітря – це друзі нашого здоров’я. Погляньте до нас завітало весняне сонечко, але воно без теплих здорових промінчиків. Сонечко просить підібрати йому здорові промінчики, щоб воно могло краще світити. А промінці які викликають хвороби викинути в смітник.
Гра «Чарівна торбинка»
(діти витягують з мішечка предмети гігієни і говорять що це, і для чого потрібне)
Наприклад:
У мене мило – щоб вмиватися, змивати бруд.
Зубна паста…
- А ще сонечко підготувало нам поради для нашого здоров’я.
- Сонечко нас запрошує до весняного озерця, а що в ньому є ви дізнаєтеся коли відгадаєте мнемозагадку.
Для чого потрібна вода? (Дитина розповідає про користь води)
-Давайте уявимо, що ми з вами не малята, а маленькі жабенята
Фізкультхвилинка:
На болоті ці подружки
Ці зелені скрекотушки
Рано – вранці умивались
Рушниками витирались
Лапками хлопали
Ніжками тупали
Кругом себе обертались
Один одному всміхались.
А тепер причепуримося бо підемо в гості.
Чистомовки:
- Ся – ся – ся – гарне в нас волосся
- Ю – ю – ю – його помию
- Шу – шу – шу – його гладко причешу
- Ас – ас – ас – красива зачіска у нас.
Сонечко запрошує нас на прогулянку , щоб погуляти, подихати свіжим повітрям.
Фізична культура
Тема:« Сонечко, прокидайся…»
Мета: розучити комплекс загально- розвиваючих вправ з тарілками, удосконалювати вміння стрибати з розбігу у висоту ; вправляти ходьбу по колоді; розвивати швидкість, окомір, рівновагу та виховувати дисципліну.
Інвентар: колода, дві тарілки для дитини, м’яч, волейбольна сітка.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Підготовча частина
- Ходьба на носках , руки вгору( тягнемося до сонечка);
- Ходьба на п’ятках, руки за спину;
- Підскоки, руки на поясі.
- Вправа на відновлення дихання . Повторити 3р.
- Комплекс загально – розвиваючих вправ « Сонечко» з тарілочками
- «Крок на місці»
В. п. – стати носками на тарілочки, руки опущені.
Ходьба на місці: злегка згинаючи коліна, відриваючи п’ятки від підлоги, руки
рухаються, в такт руху.
Виконати вправу спочатку у середньому, а потім у швидкому темпі.
- «Приставний крок»
В. п. – стати на тарілочку носками, ноги злегка зігнути в колінах, руки на поясі.
1, 3 – ковзний крок убік праворуч / ліворуч.
2, 3 – повернутися в. п.
Повторити 2р.
- «Достанем до сонечка»
В. п. – на колінах, опуститись на п’ятки, носки витягнути, тулуб трішки нахилити вперед, поставити долоні на тарілочки перед колінами.
1 – відвести праву/ ліву руку вперед, нахиляючись вперед,
2 – повернутися у в. п.
Повторити 2р. кожною рукою
- « Виглядаєм сонечко»
В. п. – на колінах, опуститись на п’ятки, руки на тарілочках.
1 – відвести праву/ ліву руку в праву/ ліву сторону, трішки нахиляючись ,
2 – повернутися у в. п.
Повторити 2р. в кожну сторону
- «Вправа для ніг»
В. п. – сісти на підлогу, ноги зігнути, п’ятки на тарілочках , руками опертися на підлогу.
1 – випрямити праву ліву/ ногу, швидко змінюючи положення ніг.
2 – повернутися у в. п.
Повторити 2р. кожною ногою.
- 6. «Повороти тулуба»
В. п. – на колінах, сісти на п’ятки, носки випрямити долоні на тарілочках перед колінами.
1 – поворот праворуч. / ліворуч.
2 – повернутися у в. п.
Повторити 2р.у кожну сторону
- «Дихальна вправа»
В. п. – лягти на спину, долоні на тарілочках, вздовж тулуба.
1 – розвести руки в сторони за голову (вдих).
2 – повернутися у в. п. (видих).
Повторити 3 – 4р.
III. Основна частина
- « Торкнемось промінців» ( стрибки з розбігу вгору)
Слідкувати за приземленням – приземлятися на обидві ноги одночасно.
- « Подолання перешкод» ( ходьба по колоді, руки в сторони )
Слідкувати за поставою, руки прямі
- «Веселий м’яч» ( кидання та ловіння м’яча обома руками , знизу)
Слідкувати за диханням
Вправа на відновлення дихання 3-4р.
Глибокий вдих через ніс та повільних видих через рот.
Р / гра « Волейбол»
( перекидання м’яча через сітку)
- IV. Заключна частина
- Ходьба спиною вперед;
- Ходьба прямими ногами ;
- Ходьба « змійкою».
Вправа на відновлення дихання 3р.