Спеціалізовані групи 28.04.2020

МОВЛЕННЯ ДИТИНИ+МАЛЮВАННЯ

Тема: «Приборкувачі вогню»

Мета: Виховувати відповідальність за свої вчинки, усвідомлене бажання дотримуватись правил пожежної безпеки. Закріплювати знання про причини виникнення пожежі, правила пожежної безпеки, правила поведінки при загоранні і задимленні.  Виховувати повагу до праці пожежникі

Погляньте, малята, на цей сірничок:

Червона голівка, жовтенький бочок.

На вигляд — звичайний: тонкий i малий.

Буває він добрий, буває i злий.

Biн може зігріти, зварити обід,

Biн плавить метал i розтоплює лід;

А може і ліс велетенський спалити,

Майно, i будинок, i все спопелити.

Малята, ви будьте з вогнем обережні

І вивчіть всі правила протипожежні!

– Ви вже здогадалися, хто ж буде нашим гостем? Це вогонь.

Бесіда «Вогонь-помічник»

Вогонь освітлює

– А тепер давайте поміркуємо. як вогонь може освітлювати, адже ми користуємося електричним освітленням? Якщо електричного освітлення немає, то можна запалити свічку або лампу. Електрикою люди стали користуватися не так давно. А раніше давав їм світло вогонь свічки, факела, лампи.

Вогонь захищає

– У стародавніх людей було багато ворогів, і дуже мало друзів. Вогонь був їхнім головним захисником від диких звірів, бо всі тварини дуже сильно бояться вогню. Тому стародавні люди завжди підтримували вогонь у вогнищі перед своїми оселями. На картинці у вас зображені давні люди біля вогнища.

Вогонь годує

– А як вогонь може нагодувати? Щоб приготувати їжу, ми запалюємо вогонь на газовій плиті. А як вогонь може нагодувати нас далеко від дому, в лісі, наприклад? Можна приготувати їжу на вогнищі. Давайте зробимо саморобку «шашлик». Візьміть паличку і одягніть на неї паперові круги-шматочки м’яса.

Вогонь зігріває

– Що зігріває нас в квартирах і тут, в дитячому садку? Теплі батареї. Але раніше, коли ще не придумали нагрівати веду і пускати її по трубах в батареї будинків, людей зігрівав вогонь. А знаєте як? Люди обігрівалися за допомогою пічок: в них горіли дрова і вугілля, а від вогню йшло тепло.

Перегляньте відео «Мудрі казки тітоньки Сови. Приборкувач вогню».

Бесіда:

Назвіть головних героїв пригоди?

Як друзі вирішили розважитися?

Чи всі звірята підтримали зайчика?

Що стало наслідком видовища?

Як друзі подолали пожежу?

Що ви порадите друзям?

Причини пожеж

– Діти, а ви знаєте чому трапляються пожежі? Назвіть причини пожеж? Ігри з сірниками або запальничками. Залишені включеними електроприлади. Не загашені багаття, недопалки.

Дидактична гра «Слухай уважно» (дитина відповідає «це я» або «це не я»)

– Хто, почувши запах гару, повідомляє про пожежу?

– Хто з вас, помітивши дим, закричить: «Пожежа, горимо!»

– Хто з вас грається з вогнем вранці, ввечері і вдень?

– Хто від маленької сестрички непомітно ховає сірники?

– Хто з вас грається з вогнем? Зізнайтеся чесно.

– Даремно вогнища не розпалює і іншим не дозволяє?

Ігри-пантоміми:

– Покажіть «добрий вогонь», зобразіть вогонь «злий», полум’я свічки, багаття, пожежі.

Але якщо раптом біда сталася, що робити?

МАЛЮВАННЯ + АПЛІКАЦІЯ «Команда пожежників»

-Діти, пригадайте, люди якої професії рятують від пожежі?

– Пропоную вам, намалювати команду вправних пожежників долонькою. Для цього на аркуші паперу зробіть відбиток долоньки фарбою червоного кольору. А потім домалюйте або приклейте шоломи кожному пальчику-пожежнику. І не забудьте про обличчя та руки! Наостанок зобразіть пожежний рукав.

Дидактична гра «Доскажи слівце»

Пожежа ми швидко переможемо

Якщо зателефонуємо … (101)

У пожежників не марно

Колір машини яскраво … (червоний)

При пожежі не позіхай,

Вогонь водою … (заливай)

На пожежі чекає біда,

Якщо скінчиться … (вода)

Знати зобов’язаний кожен мешканець

Де знаходиться … (вогнегасник).

ЛІПЛЕННЯ

Пожежна машина з пластиліну

Підготуйте малюку комфортне місце для ліплення і на своєму прикладі покажіть, як зліпити такий вид транспорту з пластиліну своїми рукам.

Отже, вам необхідно приготувати:

• упаковку якісного кольорового пластиліну;
  • шпажку;
  • стеку гостру;
  • ніж або лопатку для нарізування маси.

Як зробити з пластиліну пожежну машину

Крок 1. З набору виберіть брусочок червоного кольору. Добре його розімніть в руках, щоб матеріал став податливим і малюк зміг з легкістю з ним працювати. Відщипніть від грудочки невелику кількість маси і сформуйте першу деталь машини – кабіну. Для цього скачайте шматочок пластиліну спочатку в кулю, а після надайте йому форму квадрата. Потім виріжте лопаткою 1/4 частину заготовки і сгладьте край.Кабінаготова

Крок 2.Далі виліпити з червоного матеріалу бочку для води у вигляді прямокутника.

Тепер зроблені деталі потрібно з’єднати. Для цього виріжте з  сірого пластиліну смужку тієї ж ширини що і кабіна з прямокутником. Наклейте обидві заготовки на сіру смужку.

Крок 3. З блакитної маси створіть два меленьких і одне велике лобове скло.З чотирьох чорних кульок сформуйте колеса. Наклейте заготовки на основу. Верхівку коліс доповніть червоними дугоподібними крилами.

Крок 4. Створіть сходи з тонких сірих ковбасок. Зафіксуйте її на верхівці прямокутника за допомогою двох трикутних кріплень.

На даху кабіни обов’язково повинна перебувати світлова сирена. Виліпити її з синього і сірого пластиліну і прикріпіть до даху кабіни.

Також доповніть передню частину кабіни парочкою фар і бампером.

Крок 5. Після чого оклейте бочку білою смугою.

Крок 6. До центру великих коліс приєднаєте сірі диски.З коричневого пластиліну зробіть шланг. Скачайте ковбаску, трохи сплющьте її по всій довжині, скрутіть її і приклейте до бокової частини бочки.

Проріжте на деяких деталях машини фактуру.

Ось і все, пожежна машина з пластиліну готова