ТЕСТ ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ «ЧИ ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ?»

ТЕСТ  ДЛЯ БАТЬКІВ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

«ЧИ ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ?»

Оцінити підготовленість своєї дитини до школи батькам допоможе такий тест.

1. Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
  2. Чи приваблює Вашу дитину в школі те, що вона там багато дізнається, і в ній буде цікаво вчитися?
  3. Чи може Ваша дитина займатися самостійно якою-небудь справою, що вимагає зосередженості протягом 30 хвилин (наприклад збирати конструктор)?
  4. Чи правда, що Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?
  5. Чи вміє Ваша дитина складати розповіді по малюнку не менше ніж з п’яти речень?
  6. Чи може Ваша дитина розповісти напам’ять  кілька віршів?
  7. Чи вміє Ваша дитина змінювати  іменники по числах?
  8. Чи вміє Ваша дитина читати по складах, або читати цілі слова?
  9. Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і назад?
  10. Чи може Ваша дитина вирішувати прості задачі на віднімання, або додавання одиниці?
  11. Чи має Ваша дитина тверду руку?
  12. Чи любить Ваша дитина малювати і розфарбовувати малюнки?
  13. Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?
  14. Чи може Ваша дитина зібрати розрізну картинку з п’яти частин за одну хвилину?
  15. Чи знає Ваша дитина назви диких і домашніх тварин?
  16. Чи може Ваша дитина узагальнювати поняття ( наприклад, назвати одним словом “овочі” помідори, моркву, цибулю)?
  17. Чи любить Ваша дитина займатися самостійно – малювати, збирати мозаїку тощо)?
  18. Чи розуміє і точно виконує Ваша дитина словесні інструкції?

Кожна позитивна відповідь оцінюється одним балом. Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту.

ЯКЩО ВОНИ СКЛАДАЮТЬ:

15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви не дарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна буде легко подолати;

10 – 14 – Ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які Ви відповіли “ні”, підкажуть Вам, над чим іще потрібно попрацювати;

9 і менше – почитайте спеціальну літературу, постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною, зверніть увагу на те, чого вона не вміє.

Результати можуть Вас розчарувати. Але всі ми – учні у школі життя. Дитина не народжується першокласником, готовність до школи – це комплекс здібностей, що піддаються корекції. Вправи, завдання, ігри, обрані Вами для розвитку дитини, вона легко і весело може виконувати з мамою, татом, бабусею, старшим братом – усіма, хто має час і бажання навчатися разом з дитиною. Добираючи завдання, зверніть увагу на слабкі місця розвитку дитини.

Тест для батьків   від психолога Катерини Гольцберг “Чи готова ваша дитина до школи?

Для того, щоб пройти тест в режимі онлайн перейдіть за посиланням