ЯК ВИСТОЯТИ  ПСИХОЛОГІЧНО ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

1. Під час епідемії дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ.

Знання про те, як правильно поводитися у критичній ситуації, знижує тривогу.

2. Намагайтесь  не блокувати свої почуття.

Боятися – нормально, відчувати безсилля, сумувати – теж. “Відключити почуття” – означає перестати бути в контакті з собою. Рано чи пізно почуття дадуть про себе знати, тільки їх сила може стати деструктивною. Легалізація негативних емоцій знижує напругу, психіка перестає “викручуватися” від необхідності постійно тримати почуття під замком.

3. Що робити, якщо тривога «зашкалює»?

Поглинаючи велику кількість інформації, ми піддаємося так званій соціальній тривозі. Впоратись  з нею допоможе елементарна інформаційна гігієна. Намагайтеся обмежити кількість інформації, яку Ви відстежуєте, та кількість часу, проведеного за читанням новин і в соціальних мережах Оберіть ті джерела, яким довіряєте.

4. Знаходьте час для себе і наповнюйте себе ресурсом.

Цей пункт особливо важливий для батьків, які перебувають на карантині з дітьми. Турбота про тих, хто від нас залежить – складна фізична і емоційна робота, яка вимагає багато ресурсів. Якщо їх не поповнювати, Ви можете відчути емоційне вигорання. Створіть свою власну щоденну традицію – займіться тим, що приносить задоволення. Вам підійдуть заняття спортом, будь-які види творчості, прогулянки, простий відпочинок.

5. Повноцінний сон, фізичні навантаження, регулярна здорова їжа, задоволення.

Всі ці речі здаються банальними, але вони допомагають впоратись навіть із сильними стресами. Недостатній сон і погана його якість – один з головних супутників депресії. А безперервний сон (бажано не менше 8 годин) піднімає настрій, зміцнює пам’ять і знижує больові відчуття.

“Зменшити ефект стрес-факторів можна по-різному: фізичною активністю, прийняттям рішень, поліпшенням гігієни сну, споживанням екологічно чистих продуктів, проявом почуття подяки по відношенню до оточуючих і розвитком соціальних зв’язків” (Алекс Корб книга «У пастці депресії» )

До речі, додатковий час для читання і самовдосконалення може стати непоганим бонусом під час карантину.

Налаштуйтесь на позитив та будьте здорові!

Вам може бути цікаво...

4 коментарі

  1. Яна :

    Дякую за змістовну та корисну інформацію.

  2. dn12adm :

    Дякую за таку оцінку моєї праці.

  3. Дякую за інформацію та підтримку!
    Тривога дійсно зашкалює!
    Мабуть, все таки треба себе обмежувати в перегляді інфомації. Але ж хочеться бути і в курсі всіх новин.

  4. Дуже вдячні вам за інформацію.В цей час підтримка дійсно потрібна як ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *