Старші групи 05.05.2020

ЦІКАВА  МАТЕМАТИКА

Тема заняття: Числа 1-10. Геометричні фігури.

Завдання: Повторіть з дітьми числовий ряд від 1 до 10, вміння рахувати в прямому і зворотньому напрямку. Закріпіть навички називати числа сусіди, рахувати від заданого числа. Вправляйте дітей визначати склад числа, розв’язувати нескладні математичні задачі. Вчіть правильно називати геометричні фігури (площинні, об’ємні). Виховуйте інтерес до математики.

Матеріал: набір карток з цифрами 1-10,зошит в клітинку, простий олівець, кольорові олівці.

Хід

1. Навіть числа від 1 до 10 в прямому і зворотньому порядку.
  1. Виконайте завдання
  1. Гра «Віднови числовий ряд»
  2. Виконайте завдання «Числа сусіди»
  1. Повторіть склад числа
  2. Розв’яжіть логіко-математичні задачі

В’яже бабуся-лисиця

Трьом онукам рукавиці.

«Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки,

Бережіть, не загубіть!».

Скільки всіх? Перелічіть!

1. Мчать на санчатах

Четверо малят.

Троє з них дівчата,

Скільки ж тут хлоп’ят?

1. Ось сніжинка і ялинка,

Ще ялинка і сніжинка.

Скільки є усіх ялинок?

Скільки всього є сніжинок?

1. Горобець і три синиці

Всі летять до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть,

Будуть вдячні за обід?

1. На сніжку біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних. Скільки всіх?

1. Закріпіть назви геометричних фігур
  2. Завдання для самостійного опрацювання. (зошит в клітинку, простий олівець, кольорові олівці)
  3. Напишіть цифри 1-10
  4. Намалюйте геометричні фігури, та домалюйте їх, щоб утворився малюнок

Наприклад:

Чекаю фото звітів про виконану роботу!

ДИТИНА  У  ПРИРОДІ

Тема заняття: «Різнобарвний світ квітів»

Завдання: Закріпіть назви весняних квітів. Вчіть дітей розрізняти квіти (садові, лугові). Ознайомте з назвами лікарських рослин. Розвивайте вміння називати частини будови квітки. Виховуйте бережливе ставлення до рослин, бажання допомагати дорослим висаджувати насіння квітів на клумбі.

Матеріали: живі квіти , або картинки з їх зображенням, насіння квітів.

Хід

1. Закріпіть назви весняних квітів
  2. Розкажіть цікаві факти про квіти

Людина почала вирощувати квіти більше 4000 років тому, і першими до цього додумалися древні єгиптяни.

За старих часів закохані легко могли висловлюватися за допомогою мови квітів – вони були символами вираження відчуттів і думок.

Самі заборонені в світі квіти – хризантема. Це – імператорські квіти Японії. Одна з вищих винагород країни — орден Хризантеми.

Для древніх греків фіалка була неодмінним атрибутом свят, а також прикрасою власних жител і статуй богів.

Деякі квіти можна їсти. З кульбаб, наприклад, роблять салати, головне їх вимочити, щоб гіркота пішла.

Цикорій прекрасно замінює каву. З квітів хризантеми роблять теж салати. З кореня лотоса варять суп і роблять муку.

Тюльпан – символ життя, любові і безсмертя. Про цю квітку відомо ще з часів Конфуція.В ті часи тюльпани коштували нечуваних грошей, вони цінувалися як коштовні камені. Одна цибулина тюльпана коштувала більше двох тисяч доларів! Тюльпан – один з самих швидкорослих видів рослин. За добу він може підрости в середньому на 2 см.

Найдовше коріння виявлене в дикого фікуса з Південної Африки. Вони досягали 120 метрів

Мак – символ родючості. Він присвячений богові сну. За переказами, Морфей усипляє людей, торкаючись до них квіткою маку. Мак – квітка марень.

У Китаї піон вважається національною квіткою, і йому приписуються магічні властивості. Говорять, злі духи не виносять навіть зображення піона.

Найменша квітуча рослина в світі – Плавуча ряска. Розмір її пелюстків всього 0,5-1,2 мм.

У Японії цінують плодові дерева в першу чергу за їх квітки, а не за плоди.

Гігантська водяна лілія з Амазонки є найкрупнішою водною рослиною. Її листя, що досягає 2 м, здатне витримати на собі дитину. Міцні ребра під листям допомагають їм триматися на плаву.

1. Гра «Яка квітка зайва?» Чому?
  1. Ознайомте дітей з будовою квітки

5.Гра «Відгадай квітку»

6.Пригадайте лікарські рослини

Завдання : Разом з дітьми висадіть насіння квітів на клумбі.

Чекаю фото звітів про виконану роботу!