Дитячі музичні інструменти своїми руками

Напевно ви вже граєте зі своїми малюками різні музичні ігри, читаєте їм музичні казки, слухаєте гарну музику. А поки малюк ще не ходить в музичну школу і не грає там на справжньому музичному інструменті, ви можете будинку самі зробити прості дитячі музичні інструменти своїми руками з найбільш підручних матеріалів.

Звичайно, зараз в магазині величезний вибір іграшкових музичних інструментів, але процес виготовлення не залишить байдужим дитини. До того ж, якщо ви помічали, діти з великим задоволенням люблять грати на саморобному барабані з каструлі, ніж на готовому іграшковому. Так давайте проявимо трішки фантазії і подивимося, що ж можна придумати.

Дитяче музикування є активним видом діяльності, в якому вдосконалюється мислення малюка; розвивається здатність проявляти ініціативу, самостійність. А найголовніше, збагачується його емоційна сфера – своєрідний імунітет від життєвих негараздів. Адже емоції дають можливість оцінювати події, що відбуваються з точки зору значущості їх для кожного з нас.

Дитина так швидко росте, розвивається, а колишні іграшки перестають задовольняти пізнавальним потребам малюка.

Почати можна з найпростішого – барабан.

Його можна зробити з баночки для майонезу. Обклеїти баночку кольоровими картинками, зробити дірочки з боків і протягнути кольорові мотузочки. Для барабанних паличок можна використовувати будь-які палички, або дерев’яні, або пластмасові.

Бубни.

Візьміть чисті сухі банки з-під консерви і виконайте дірочки з боків, вставте дзвіночки і прикрасьте кольоровими картинками.

Брязкальця.

Для основи підійдуть будь-які пластикові пляшки і металеві (з-під кави, кетчупу, йогурту, а також матеріал – наповнення, який буде шуміти і привертати увагу дитини. Підійде будь-яка крупа, гудзики різних розмірів, бісер.

Тріскачки.

У дерев’яних пластинках виконати дірочки і протягнути в них щільну тасьму, прикрасити пластинки кольоровими листочками.

Дерев’яна коробочка.

У дерев’яну коробочку без дна, виконати дірочку зверху і всунути стрічку з намистинками. Прикрасити коробочку кольоровими картинками.

Я щиро переконана, що в процесі виготовлення інструменту у вас з’явиться велика кількість оригінальних ідей. Постарайтеся організувати процес конструювання таким чином, щоб малюк взяв у ньому посильну участь. Бажаю творчих успіхів!