І молодша група 04.05.2020

МАЛЮВАННЯ

Тема:На квітучій галявині.

Мета:розвивати  уяву і творчу активність, виховувати акуратність, дрібну моторику і координацію руху рук,виховувати дбайливе ставлення до природи, підтримувати інтерес до малювання долоньками.

Обладнання:  зразок малюнка, альбомний  лист, фарби – зелена, червона,жовта,голуба,чорна, серветки.

Хід заняття-гри:

Батьки проводять   гру «Що вміють наші ручки?» та   задають питання, а діти показують відповіді долоньками.

*Що роблять ручки, коли ми зустрічаємося?

*Що роблять ручки, коли ми прощаємося?

*А якщо як зайка хочемо поскакати?

*А воду долоньками як набирають?

*А як на сопілці грають?

*А в двері долонькою як будемо стукати?

*А як показати якщо потрібно мовчати?

*А як будемо суворо ми пальцем загрожувати?

*А як можна долонькою себе похвалити?

Молодці! Весела вийшла гра. А зараз послухайте віршик:

Метелик. (Олена Пчілка)

Діти бігають, стрибають,
Далі – весело гукають:
– Ах, метелик!… подивіться!
Ось він, ось він метушиться!
Та який же гарний, гожий!
Наче квітка, прехороший!

Батьки зачитують листа від Веселуна.

« Здрастуйте,любі діти! Мене звутьВеселун. Хочу вам розповісти, що зі мною сталося. У нашій країні зникли всі метелики. Мені треба намалювати і оживити дуже багато метеликів! Я не впораюся один. Допоможіть мені будь-ласка! Посилаю Вам кілька своїх метеликів, виконаних незвичайним способом малювання (відбитки долоньок). Сподіваюся, вам вони сподобаються! Ви обов’язково впораєтеся! До зустрічі. Ваш Веселун ».

Малювати ми будемо не пензликом, а долоньками. Для роботи нам знадобиться: аркуш  паперу, гуаш,пензлик, вода і серветки.

Спочатку пропонуємо дитині згадати як виглядає метелик. Для цього на білий аркуш дитина прикладає долоні, зображуючи метелика.

Приготуємо гуаш, візьмемо альбомний  лист. Наносимо за допомогою пензлика фарбу на долоньку дитини, ретельно промальовуючи  та  віддруковуємо  на папері Можна скомбінувати кілька кольорів,щоб отримати різнокольорове зображення, на один палець можна наносити 2 – 3 фарби.                                                                    Веселун задоволений вашими роботами,він вам малята дуже вдячний.