Молодша А 08.05.2020

ЗОБРАЖУВАЛЬНА  ДІЯЛЬНІСТЬ  (Аплікація)

Тема:«Квіти весни»

Мета: закріплювати навики в дітей робити об’ємну аплікацію з вати, своїми руками; розвивати дрібну моторику, творчі здібності дітей; формувати вміння складати зображення, задане дорослим; закріплювати назви кольорів; формувати навички охайності під час роботи.

Обладнання: 2 аркуші картону( білого і блакитного кольорів), клей ПВА, ножиці: прості та фігурні, гуаш: жовтого і двох різних відтінків зеленого кольорів, вата (ватні диски).

Хід
Порядок виконання роботи:

1. На блакитному аркуші картону акуратно відступивши 1 см від краю паперу, підрізаємо всі 4 сторони картону фігурними ножицями. Вийде рамочка (цю роботу робить дорослий).
  2. Беремо аркуш білого картону для фону і посередині наклеюємо на нього рамочку. Виходить основа аплікації.
  3. Беремо вату (у нас була вата листом) відрізаємо смужку і скручуємо цю смужечку жгутиком. Джгутик – стеблинка приклеюємо клеєм ПВА по центру.
  4. Відрізаємо ще шматочок ватки.
  5. І формуємо цей шматочок у вигляді листочка, приклеюємо до стеблинки.
  6. Проробляємо таку ж роботу і з другим листочком.
  7. Далі відрізаємо ще шматочок вати.
  8. Формуємо і приклеюємо травичку.
  9. З наступного шматочка вати робимо сонечко, приклеюємо кружок із вати в кут аплікації.
  10. Далі робимо промінчики сонечка з джгутиків вати, приклеюємо.
  11. Робимо заготовку «шапочки» кульбаби у формі кола, приклеюємо.
  12. Ось що виходить.
  13. Потім беремо гуаш жовтого і двох відтінків зеленого кольорів.
  14. І починаємо прикрашати, спочатку сонечко і промінчики жовтим кольором. І щоб це була  дійсно кульбаба, улюблена всіма дітьми приклеюємо із заготовок у вигляді маленьких джгутиків «парасольки».
  15. Листочки і стеблинку фарбуємо гуашшю світло зеленого кольору.
  16. Гуашшю темного зеленого кольору розфарбовуємо травичку.
  17. Ось і готова наша кульбаба.

Примітка: під час виконання завдання можна використовувати ватні диски. Роботу з ножицями виконує дорослий.