Молодші групи 29.05.2020

МАЛЮВАННЯ

Тема: «Лікарські рослини. Ромашка»

Мета: закріпити і поповнити знання дитини про лікарські рослини, їх властивості,розкрити значення рослин для людини; навчити бачити красу рідної природи, цінувати її і берегти. Формувати вміння дитини правильно й акуратно використовувати фарби;  орієнтуватися на аркуші; розвивати відчуття кольору, композиції; виховувати охайність; прищеплювати вміння цінувати прекрасне, розвивати творчі здібності дошкільника, розвивати уяву, просторове мислення, дрібну моторику рук, виховувати інтерес до образотворчої діяльності, бажання пізнавати нове.

Матеріал: іграшка Лунтика, картинки лікарських рослин, однотонний картон, ватні палички, гуаш.

Хід заняття:

( В кімнату заходить дорослий з  іграшкою Лунтиком.)

Дорослий. Лунтик, що трапилось? Хто тебе налякав і образив?

Лунтик. Я втік від лікарів. Сховайте мене, щоб вони не наздогнали.

Дорослий. Любий Лунтик, заспокойся будь ласка, і розкажи все по порядку, що трапилося?

Лунтик. Вчора я з’їв десять порцій морозива відразу. Це було дуже смачно, але сьогодні в мене дуже болить горло. Я звернувся до лікаря за допомогою, а він сказав, що в мене дуже червоне горло, і  призначив мені лікування. Я навіть не захотів його слухати, ледве вирвався і втік.

Дорослий.

-Любий хлопчику, ти наробив багато помилок. Давай разом з’ясуємо, що ти зробив неправильно.

Дитина. З’їв багато морозива.

Втік від лікаря і його образив.

Дорослий. Але ти потрапив до нас, ми переконаємо тебе, що лікуватися можна не тільки гіркими таблетками та уколами, а й народними засобами. Сідай з нами та уважно слухай, я буду розпочинати цікаву розповідь.

Сьогодні ми поговоримо про чудодійні властивості рослин. Ви вже знаєте, що Україна надзвичайно багата різнотрав’ям . Ви зустрічаєте їх скрізь ,навіть не здогадуючись, що у вас під ногами справжній скарб. І цей скарб – лікарські рослини.

Цілющі властивості рослин здавна були відомі людям. Наші бабусі та прабабусі лікувалися переважно чаями, настоями, відварами, виготовленими із цілющих трав. Зібрані рослини необхідно висушити, щоб зберегти їх цілющі властивості.

Дорослий.

Зараз згадаємо рослини та поговоримо про них.

Розглядають калину.

Вихователь. Дітки, а що це за рослина ? Так, вірно, це – калина. Вона  вважається символом України.

Вихователь.

Беріть калину – червоні корали,

Ці кетяги небо і сонце ввібрали,

Напоїть матуся калиновим чаєм,

Недугу ураз, як рукою знімає.

Також калина має лікувальні властивості. Як ліки використовують ягоди, кору  листя і квіти. Ягоди заспокоюють, посилюють роботу серця. Чаєм із калини лікують застуду, в ній багато вітамінів. Дуже корисні також чаї з малини, смородини, липи.

Розглядають подорожник.

Коли хтось упав раптово

Чи поранив руку, ногу,

Подорожник – ваш дружок

Прикладіть  його листок.

Дорослий. Ця рослина дуже часто зустрічається у наших краях;подорожник має широкі овальні листочки зеленого кольору;

Багато довгих прожилок на ньому. Коли цвіте, вистрілює одне стебельце з дрібним зеленим цвітом; Ця рослина має цілющі властивості. При порізах її листочки прикладають до ран.

Дорослий. Лікує зубну біль,захворіння очей ,  укуси  комах, змій, кашель, рани, які важко гояться. Також з подорожника можна робити салати.

Розглядають невідому для дітей рослину, календулу.Дорослий. Сонячна квітка – календула. Народна мудрість каже: «Якщо у липні ви не встигли заготувати на зиму сонячних кошиків календули, які в народі називають нагідками, зробіть це у серпні.»

Адже це – одна з найстаріших лікарських рослин. Вона практично не має протипоказань, широко використовується у народній медицині для загоювання гнійних ран. Із календули виготовляють настої, відвари, мазі, по кілька квіточок можна додавати у трав’яні чаї.

Розглядають ромашку.

Відгадайте загадку:

Стоять у лузі сестрички милі,

Жовтенькі очі, біленькі вії.

Дорослий. А чи знаєш ти, Лунтик, які хвороби може вилікувати ромашка?

Лунтик. Ні, не знаю.

Дорослий. Ромашка — це квітка ніжності, чистоти.

Коли болить горло при простуді дуже добро полоскати його відваром квітів.

І маленьких дітей лікує вона, їм можна давати пити напій з ромашки, коли в них болять животики і хворі очі добре промивати нею.

Дорослий. Екстракт і масло ромашки можна зустріти у складі найрізноманітніших косметичних засобів, починаючи від крему і масок закінчуючи шампунями і зубними пастами. Ось яку силу має ця тендітна квітка.

Лунтик, ці яскраві квіти календули та ромашки можуть замінити гіркі таблетки. Якщо їх залити окропом, трохи настояти, а потім полоскати горло, то ангіна швидко відступить.

Зараз запрошую тобі разом з Лунтиком намалювати ромашку, щоб він пам’ятав про цю корисну та цілющу рослину, використовував її.

Фізкультхвилинка

Ми крокуємо, ми крокуємо,                        (Крокує на місці)

Україною мандруємо.

Ось побачили ми гори

Як вершини нам дістати?                             (Піднімає руки верх)

Заглядаємо в озерця,                                     (Нахили тулуба вперед)

Не торкнутися нам денця.

Підрівняйтесь, усміхніться,                         (Посміхається і нахиляється)

Батьківщині поклоніться.

Послідовність роботи:

Використовуємо гуаш білого кольору. Ватяну паличку тримаємо вертикально до листу і крапочками малюємо контур квітки.

Потім тим же способом заповнюємо простір пелюстки.

Після того, як намалювали потрібну кількість квіточок – малюємо у них серединку жовтої гуашшю.

Наступний етап – малювання гуашшю зеленого кольору стеблинки. В кінці малюємо листочки.

Підсумок.

-Скажи, з якими новими рослинами, ти, сьогодні познайомився?

-Що цікавого дізналася про лікарські рослини?

-Пригадай, кому ти допомагав сьогодні?