Сім’я на час карантину.

        Пандемія коронавірусу в світі – топ тема всіх новин та розмов. Нещодавно COVID-19 дістався і до України. Карантин запроваджений від 12 березня до 3 квітня. Хто вже встиг запастися продуктами і самоізолюватись, а хтось ні. Утім, завжди важливо пам’ятати не лише про фізичне здоров’я, але і про психологічне.

           Ізоляція впродовж довгого періоду може викликати побутові конфлікти. І це природньо. Щоб запобігти цьому, скористайтеся даними порадами.

 

1.  І найважливіший пункт – розробити режим дня для всієї сім’ї.

Режим дня допомагає впоратися з тривогою, яку викликає поширення інфекції, тому що це те, на що ми можемо вплинути.

– Вставати не пізніш 9 ранку. Це дисциплінує.

– Фізична активність. Наприклад, робити з ранку зарядку, присідати і робити активні вправи.

– Активні години 10-12.

– Прогулянка. Гуляти можно всією сім’єю. Варто пам’ятати, що прогулянка має бути у парку та подалі від інших людей.

– Тиха година. Час відпочинку для всіх. Якщо це дошкільники, то вони лягають спати, а для дорослих – це час для себе.

– І знову час працювати. Період з 15 до 17 вважається активними годинами для роботи мозку. Ще декілька годин діти вчаться, а дорослі працюють.

– З 17 до 19 години. Час, щоб проводити його разом. Настільні ігри, активні ігри: з мотузок зробити лабіринт, якщо діти маленькі – побудувати з ними халабуду. Можна малювати однакові малюнки мовчки, а потім обговорити, що в кого вийшло. Або малювати за інструкцією: хтось малює малюнок, а потім диктує інструкцію, щоб другий член сім’ї намалював те саме. Це заняття допоможе зрозуміти, наскільки гарна комунікація між членами родини.

– З 20 до 21 години. Вільний час для всіх. Важливо привчати дітей проводити час самостійно та дозволяти їм нічого не робити.

– Визначте час, коли діти лягають спати. Кожного дня в один і той час. Наприклад, дошкільники  о 21, старші – трішки пізніше.

Режим допоможе впорядкувати день. Таким чином легше зберігати спокій і не зриватися на рідних.

 

2. Обмежте контактилюдей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.

 

3. Відслідковуйте свої почуття.Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття – страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудь інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте.

 

4. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину.Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів (регулярно мити руки, не брати нічого брудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися…). Для маленьких дітей ці правила можна перетворити на гру.

 

5. Підтримуйте свій ресурс.Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас – перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.

      Ще один важливий момент стосовно внутрішнього ресурсу – не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.

 

Здоров’я всім!

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *