Старші групи 28.05.2020

Тема заняття «Цікавий світ математики»

Мета: : формувати навички лічби в межах 10. Закріпити уявлення про склад числа 10, уміння розв’язувати математичні завдання та приклади записуючи їх розв’язок, розвивати знання про геометричні фігури, вміння їх правильно називати.

Хід

Дидактична гра «Порахуй предмети»Дидактична гра «З яких геометричних фігур складається малюнок»

Дидактична гра «Веселі приклади»   Дидактична гра «Засели будиночок»

Дидактична гра «Числа сусіди»

Дидактична гра «Веселі приклади» Дитина у соціумі

Тема заняття «Корисна та шкідлива їжа»

Мета: Закріпити уявлення дітей про те, яка їжа корисна, а яка – шкідлива для організму. Підвести їх до розуміння протиріччя: мені подобається ця їжа, але моєму організму вона не корисна; довести до свідомості дітей та батьків, що від якості спожитої їжі залежить здоров’я; встановити взаємозв’язок між правильним харчуванням і здоровим способом життя. Розвивати в процесі освітньої діяльності інтегративні якості: активний, допитливий, емоційно чуйний, впевнений в собі, уважний, самостійний, орієнтований на співпрацю.

Хід

• Доброго дня, діти! Привіт, шановні батьки! Мене звуть Знайка. Давайте з вами познайомимося!
  • Привіт, мене звати Кнопочка. Я така голодна. Зараз візьму з холодильника ковбасу, зроблю багато бутербродів і випью газовану воду.
  • Ні, Кнопочка, краще зараз з’їсти гарячий суп.
  • Яка різниця, що є. Головне – не відчувати голоду.
  • Ти думаєш, ми їмо, щоб не бути голодними?
  • Звичайно.
  • Правильно, їжа необхідна нашому організму для життя, як і всього живого. А вам, діти, ще потрібно рости і бути здоровими. Ось чому важливо не їсти все підряд, щоб вгамувати голод. Найкраще їсти корисні продукти. Ми сьогодні дізнаємося, які продукти найкорисніші.

Д / г «Корисно чи ні»

– Яку користь приносять організму людини корисні продукти? У того, хто вживає овочі і фрукти, буває хороший, бадьорий настрій, гладка шкіра, витончена фігура.

– Як ви думаєте, що буде, якщо людина стане, тільки їсти  шкідливі продукти?

Я відкрию для вас секрет: щоб бути здоровим, сильним, боротися з мікробами і не піддаватися хворобам, потрібно їсти вітаміни. Вітаміни як солдати охороняють наш організм від злих шкідливих мікробів і різних хвороб. У вітамінів є імена, їх звуть А, В, С, Д, Е.

Вітамін А

Пам’ятай істину просту –

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або сік морквяний п’є.

Вітамін В

Дуже важливо спозаранку

Є за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не тільки вранці.

Вітамін Д

Риб’ячий жир всього корисніше,

Хоч противний – треба пити

Він рятує від хвороб,

Без хвороб – краще жити!

Вітамін С

Від застуди і ангіни

Допомагають апельсини

Ну а краще з’їсти лимон,

Хоч і дуже кислий він.

Вітамін А.

Де ж вітамін А знайти,

Щоб бачити і рости?

І морква, і абрикоси

Вітамін в собі той носять.

У фруктах, ягодах він є.

Їх нам всіх не перелічити.

– А ви знаєте, де живуть вітаміни? Вітаміни живуть в овочах, фруктах, ягодах і інших продуктах.

– Щоб у вас були завжди  здорові очі потрібно їсти вітамін А.  А живе він в помаранчевих і червоних овочах і фруктах. Подумайте і назвіть помаранчеві овочі і фрукти, в яких живе наш вітамін А.  Так. Це морква, гарбуз, яблуко, болгарський перець. А ще цей вітамін є в рибі, яйцях.

Доброго вам усім здоров’я! До нових зустрічей!