Молодші групи 20.05.2020

Розвиток мовлення + зображувальна діяльність.

Тема: « Чистота та охайність-запорука здоров‘я»

Мета: формувати знання дітей про здоровий спосіб життя, про предмети гігієни; дотримуватися правил особистої гігієни, продовжувати вчити малят давати відповіді на запитання; заріплювати вмінні співвідносити предмети з кольором, формувати вміння акуратно працювати з пластиліном та клеєм, розвивати дрібну моторику, пам’ять, увагу, фантазію, мислення; виховувати творчу ініціативу.

Матеріал: торбинка з предметами гігієни, картинки, дощечка для ліплення, кольоровий картон, клей, пензлик для клею, серветки.

Хід заняття

Дорослий приносить  ляльку та торбинку і пропонує дитині пограти у гру.

Дидактична гра «Що для чого потрібне».

Мета: закріплювати знання дитини про предмети гігієни та їх

призначення; виховувати бажання дотримуватись правил гігієни.

Матеріал: торбинка з предметами особистої гігієни.

Дорослий повідомляє, що дорогою додому знайшла неохайну ляльку яку звуть Оксанка. У неї з собою була торбинка.

-Чи цікаво дізнатись, що в ній. Щоб дізнатися, тобі необхіно відгадати загадки. А потім ти витягнеш з торбинки ці речі і розкажеш про їх призначення нашій Оксанці,бо вона не вміє ними користуватися. «Це зубна щітка. Вона потрібна для того,щоб чистити зуби»та ін.

Той хто вмивається,

З ним привітається,

Який ти є – таким покаже

Без слів тобі усе покаже.  (Дзеркало)

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну.  (Мило.)

Коли миюсь, чи вмиваюсь,

Потім ним я витираюсь.

Витирати сухо звик

Мій м’якесенький… (Рушник)

Чищу зубки кожен день

Дуже добре й швидко

Мені в цьому допоможе – моя зубна… (Щітка)

В хатці-тюбику живу

Зубкам вашим я служу… (Зубна паста)

Ліг в кишеню і вартую

Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз,

Не забуду і про ніс. (Носова хустинка)

Дорослий читає вірш Г. Чорнобицької «Добре руки помила».

Доня! Ручок не помила,

А вже коржика вломила?

І до столу хочеш сісти.

Як ти будеш кашку їсти?

В тебе ж пальчики й долоні

Від пісочку аж червоні.

Доня руки мила, мила,

Білу піну з мила збила

І водички не жаліла.

Як помила, аж зраділа,

Поспіша до столу сісти

Полуниці й кашу їсти.

 Бесіда за змістом вірша.

— Чому мама сварить доню?

— Що дівчинка хотіла зробити?

— Від чого в доні червоні пальчики й долоні?

— Що доня зробила?

— Як вона мила руки?

— Чого вона не жаліла?

— Куди вона поспіша?

— Що вона буде їсти?

Фізкультхвилинка.

ВОДИЧКО, ВОДИЧКО

Водичко, водичко,

Умий моє личко,

Щоб і очі ясніли,

Щоб і брови чорніли,

Щоб сміявся роток,

Щоб кусався зубок.

Дидактична гра «Так чи ні».

Мета: формувати у дитини бажання берегти  своє здоров’я та здоров’я

інших; учити розуміти: що можна робити, а що — ні.

Дорослий пропонує дитині оцінити ситуацію: якщо так можна робити, то слід плеснути в долоні, якщо не можна, потупотіти ногами.

Наприклад:

  • необхідно рівно сидіти за столом;
  • під час їжі не слід розмовляти;
  • не умиватись щоранку;
  • не можна брати гострих предметів до рук;
  • не можна стрибати з високих гірок;
  • потрібно мити руки після повернення з прогулянки тощо.

Ти  багато вже знаєш про чистоту та здоров’я та є деякі поради, які варто дотримуватися.

  • Щодня вмивайся, чисть зуби вранці та ввечері.
  • Мий руки перед їдою, після туалету, регулярно обрізуй нігті.
  • Слідкуй за чистотою одягу, взуття.
  • Періодично мий голову, слідкуй за охайністю зачіски.

–  А чи помітив ти, що в нашої ляльки зовсім немає щітки для волосся. А для того щоб її зачіска була завжди охайною щітка дуже необхідна.

–  Тож я пропоную її зробити власними руками.

Пальчикова гімнастика:

У хованки пальці грали
І голівки заховали.
Оце так, оце так.
І голівки заховали. 
Ритмічно згинати і розгинати пальці. Ускладнення: почергове згинання пальчиків на обох руках.

ХІД:

Дитині дають вирізану з кольорового картону заготовку ручки від щітки для волосся. Дитина акуратно намащує її клеєм по всій довжині та приклеює, гарно притискаючи серветкою, по середині аркуша. Потім дитина обирає пластилін, розкачує тоненькі «ковбаски» однакової довжини та приклеює її до ручки.

Щітка для волосся готова.

 

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *