Молодші групи 22.05.2020
МАЛЮВАННЯ
Тема. Рушничок
Мета: формувати знання дітей про здоровий спосіб життя, про предмети
гігієни; використовуючи елементарні способи зображення на папері — вертикальні лінії та мазки (накладання пензля ворсом догори), поєднуючи їх у візерунку; закріплювати вміння правильно користуватися пензлем, фарбами, водою, серветкою; розвивати образне мислення, чуття гармонії кольору, виховувати цікавість до занять з малювання, бажання малювати.
Матеріал: аркуш паперу прямокутної форми ; фарба трьох кольорів; пензлик; баночка з водою; підставка для пензлика; серветки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
— Сьогодні до нас завітала на гостину лялька Марійка.
Вона просить розповісти їй про те, як бути чистою та охайною, про предмети гігієни.
— Розкажіть Марійці, як ви стежите за чистотою свого тіла.
— Навіщо нам потрібна вода?
— Де ми можемо знайти воду?
— Якою буває вода?
— Марійка запитує, чи можна користуватися гарячою водою?
— У холодній воді можна гратися, купатися, пити її?
— Якою водою слід митися, умиватися?
Дорослий показує рушник.
— Поглянь що це, погладь рушник долонькою.
— Наш рушничок білий чи чорний? (Білий)
— Він чистенький чи брудний? (Чистенький)
— Рушничок гладенький чи пухнастий? (Пухнастий)
— Він приємний на дотик чи ні? (Приємний)
— Рушничок шорсткий чи м’якенький? (М’якенький)
— Я також приготувала нашій ляльці рушничок.
— Прикрасьмо його візерунками.
Пальчикова гра
(«Мити руки» — ритмічно потирати долоні, наче мити руки.)
Узяли духмяне мило,
Добре руки з ним помили.
(«Струшувати водичку з рук» — пальці стиснути в кулачок,
потім з силою випрямити їх, наче струшуючи водичку.)
Полетіли від води
Бризки з рук туди-сюди.
(«Витирати руки» — енергійні рухи імітують почергове витирання
кожної руки рушником.)
Рушничок я свій беру,
Швидко ручки обітру.
Дорослий показує прийоми малювання та їх послідовність.
— Спочатку набераємо на пензлик фарбу синього кольору, зверху вниз намалюй короткі лінії, постав мазки червоного кольору вздовж коротких сторін рушничка ліворуч та праворуч (притисніть пензлик ворсом догори).
Промий пензлик перед малюванням іншою фарбою, просуши серветкою.
Набери на пензлик зелену фарбу.
Потім зверху вниз намалюй хвилясті лінії.
— Якими кольорами фарб я малювала?
— Згадаймо правила малювання фарбами пензликом:
- спочатку змочимо пензлик водою, зайву воду віджимай об край баночки з водою;
- набери на пензлик фарбу;
- однією рукою тримай папір, щоб він не рухався, а другою — малюй;
- лікті лежать на столі;
- не слід залишати пензлика довго у воді, адже його ворс деформується і буде незручно ним малювати;
- проводити пензликом по аркуші паперу слід легенько — «ворс біжить за паличкою», не натискувати, не терти;
- обов’язково після малювання однією фарбою, перед малюванням іншою, слід промити пензлик у баночці з водою, просушити серветкою.
— Візьми собі паперовий рушничок і розмалюй його.
Дорослий під час малювання підтримує дитину, її творчі прояви, заохочує до самостійності, власного самовираження, створює емоційне піднесення процесу малювання, спонукає до мовленнєвого спілкування.