Соціальні групи 29.05.2020

Дитина в соціумі + мовлення

Тема: “Щоб свої рідні зубки міг ти далі зберегти”

Мета: Познайомити дітину з правилами догляду за зубами; пояснити дітині необхідність постійного догляду за ними; виховувати бажання мати красиві і здорові зуби.

Обладнання: картинка із зображенням здорового і хворого зуба, дзеркало, картинки із зображенням послідовності дій при чищенні зубів, зубна щітка.

Хід заняття

-Послухайте  загадку, яку придумав К. Чуковський.

Червоні двері в моїй печері,

Білі звірі сидять біля дверей,

І м’ясо і хліб – всю здобич мою,

Я з радістю білим звірам віддаю.

(Білі звірі – це зуби.)

-Зуби покриті емаллю. Вона дуже тверда. Але якщо за зубами погано доглядати, то цей твердий матеріал може не витримати. В зубах тоді з’являються дірки – карієс. Подивіться на картинку – перший зображений здоровий зуб, а другий – хворий. Скажіть, чим вони відрізняються?

-Давай візьмемо дзеркало і  подивимося, чи всі зуби здорові, чи є і хворі? А що потрібно робити, якщо є хворі зуби? Якщо ви виявили на своєму зубі навіть маленьку дірочку, треба швидше йти до лікаря. Якщо зуби лікувати вчасно, то і болю при лікуванні не будете зовсім відчувати.

-Давай згадаємо, чи ми ходили до лікаря лікувати зуби?

-Чи боїшся лікаря?

Читання  вірша Л. Фадєєвої “Лікуємо зуби”

Ми сидимо біля кабінету.

До чого ж це страшно!

А який він лікар зубний?

Не з ногою чи кістяний?

І не в ступі сидить?

Не сердитий?

Двері тихенько прочинилися,

Лікар – цариця з’явилася!

Посміхнулася мені злегка:

“Вперше бачу сміливця!”

Дві хвилини був я в кріслі!

Біль терпів не просто так, а за те,

Що я сміливець!

-Як можна ще назвати зубного лікаря?

-А чи потрібно ходити до стоматолога, якщо тобі здається, що твої зуби цілі?

-Навіть якщо зуби не болять, то все одно їх треба показувати лікарю: а раптом він помітить початок захворювання зуба? До зубного лікаря обов’язково потрібно ходити 2 рази в рік. Тоді твої зуби завжди будуть цілими.

-А що ще треба робити, щоб зуби не боліли?

Правила догляду за зубами:

-Полощи зуби теплою водою після кожного прийому їжі;

-Чисть зуби вранці після сніданку і перед сном;

-Обов’язково 2 рази в рік відвідуй зубного лікаря – стоматолога;

-Не їж дуже гарячу і дуже холодну їжу;

-Ніколи не гризи тверді предмети.

Запам’ятай, що чистити зуби треба тільки своєю щіткою, яку слід зберігати в чистоті, добре промиту!!! Зберігати в спеціальному стаканчику ручкою вниз. Тоді щітка швидко підсохне, а це дуже важливо, так як мікроби довго зберігаються на вологій щітки.

Давай розглянемо картинку, на якій зображено послідовність і правильність чищення зубів.

Гра ” Що корисно, а що шкідливо для зубів”.

Якщо я назву те, що корисне для зубів, ти будеш посміхатися,  якщо я назву те, що шкідливо – закриєш рот долонькою.