ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

В рамках «Тижня психології» на сайті нашого закладу стартує воркшоп з хоум арт-терапії.

Я пропоную познайомитися із дуже цікавим, а головне корисним видом діяльності – арт-терапією. Цей напрям має дуже багато видів, кожний із яких відповідає певному виду мистецтва. А це означає, що кожен може знайти щось своє – близьке і цікаве. Ще однією перевагою арт-терапії є те, що нею можуть займатися і діти, і дорослі.

Заняття арт-терапією дорослими сприяє:

• розвитку самоаналізу, кращому розумінню власних мотивів, цінностей, стратегій поведінки;
  • гармонізації емоційного стану;
  • вирішенню внутрішніх конфліктів;
  • розвитку емоційно-вольової сфери, емоційного інтелекту, розумінню власних емоційних станів та почуттів;
  • розкриттю особистісного потенціалу.

Заняття арт-терапією дошкільниками сприяє:

• розвитку дрібної моторики
  • зняттю психосоматичної напруги
  • розвитку мовлення та фантазії
  • зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності
  • сприяють гармонізації особистості
  • підвищенню самооцінки

Арт-терапія – це технологія створення та використання різних видів мистецтва з метою передачі почуттів, емоцій. Це інструмент для дослідження гармонізації тих сторін внутрішнього світу людини, які не можна виразити словами. Арт-терапія особливо важлива для тих, хто не може «виговоритися», кому висловити свої фантазії в творчості легше, ніж розповісти про них. Вигадки, які зображені на папері, часто прискорюють і полегшують вербалізацію переживань.

Арт-терапія – це метод психології, який допомагає дитині розкрити себе через рух, казку, малювання, танок, ліплення з пластичних матеріалів, і є прекрасними засобом для розвитку особистості дитини. Вона дозволяє дитині самостійно висловлювати свої почуття, потреби і мотивацію своєї поведінки, діяльності і спілкування, необхідні для її повноцінного розвитку і пристосування до навколишнього середовища.

Мета занять з арт-терапії – зняття психоемоційного напруження в сімейних системах, налагодження позитивного мікроклімату сім’ї шляхом розкриття дитячого та батьківського творчого ресурсу, сприяння розвитку комунікативної культури та творчого потенціалу.

Протягом воркшопу ми будемо вчитися активізувати процеси саморегуляції, розкривати власні і сімейні ресурси, а ще це привід весело провести час із своїми дітьми, отримати неймовірні емоції, а головне – для цього не потрібно виходити з дому. Приєднуйтеся, буде цікаво!